Trending

Cukrovka a bylinky

 


Dnes přinášíme rozhovor s jedním z našich dlouholetých zákazníků, panem Bohumilem, který si našimi bylinkami snížil hladinu krevního cukru z 19,8 mmol/l na 5,9 mmol/l

Vašek:
Pane Bohumile, kolik je vám let, jak jste přišel na nápad léčit cukrovku bylinkami?

Bohumil:
Jsem "mladodůchodce", je mně lehce přes 60 let a diabetes mně byl diagnostikovaný krátce před šedesátkou. Léčil jsem se klasickou medicinou, píchal si denně inzulin a užíval denně 3 tablety léku Jentedueto.
Až v důchodu, když jsem měl najednou více času jsem začal přemýšlet o tom  zda by nebyla možná nějaká alternativní "nechemická" léčba.
Na internetu jsem si našel, že krevní cukr snižuje nať borůvky Když jsem hledal prodejce narazil jsem mezi jinými e-shopy taky na Vaše FAJN Byliny Název se mně líbil, zněl tak hezky česky mezi těmi všemi různými rádoby světovými anglickými jmény e-shopů a protože raději objednávám telefonicky tak jsem Vám zavolal. Vašek:
Na ten první hovor si pamatuji. trval nestandardně dlouho, přes půl hodiny a probrali jsme při něm nejen Vaši cukrovku, ale i má nemocná játra a recepty na sušené maso. 

Bohumil:
Ano, měl jsem asi štěstí, že Vaše paní byla v tu chvíli zaneprázdněná a telefon jste zdvihl Vy. U ní bych si objednal jedno balení borůvky, slušně poděkoval a zavěsil. Ale s Vámi jsem si tak nějak "padl do oka, vlastně do ucha" a nechal si poradit další bylinky. 

(Vašek poznámka: Ty další bylinky jsem panu Bohumilovi poradil už ve spolupráci s manželkou, která se mezitím vrátila do kanceláře. Já jsem více obchodník, bylinkám rozumí moje paní.
Byly to tyto byliny:
a samozřejmě borůvková nať, kvůli které nám pan Bohumil původně telefonoval.

Vašek: 
Prozraďte jak bylinky užíváte a s jakými výsledky?

Bohumil:
U borůvkové nati to bylo jednoduché, tu nabízíte pouze sušenou k přípravě čaje. Gymnému, pampelišku a ostropestřec jsem postupně vyzkoušel snad ve všech podobách které nabízíte. Nejvíce mně vyhovovaly kapsle, kvůli jejich jednoduchému užívání, ale protože je velký rozdíl v ceně práškové gymnémy nebo pampelišky v kapslích a volně sypané v sáčku, přičemž se v obou případech jedná o stejnou mletou bylinu, přešel jsem postupem času na volně sypané a kapsle mám doma jen pro případ, že jedu na delší dobu mimo domov. Ostropestřec nadále užívám v kapslích, protože silný extrakt není volně sypaný k dispozici, sypané je jen klasické mleté semeno.

Večer si uvařím půllitr čaje z borůvkové nati.  Jeden malý šálek vypiju před spaním. Zbytek piju během příštího dopoledne. Prvním šálkem, ještě nalačno zapiju kapsli ostropestřce
Během dopoledne si do bílého jogurtu rozmíchám mletý kořen pampelišky a mletý list gymnémy lesní . Chutná to hnusně, ale už jsem zažil horší věci, za mlada, když jsem jezdil na motorce a každou chvíli si něco zlomil, tak jsem kvůli rychlejšímu hojení pil rozmixovaná vejce i se skořápkami. (smích).

A výsledky?
Na začátku jsem spolu s bylinkami užíval denně 3 tablety Jentedueta a  píchal si inzulin dle doporučení lékařky.  Při kontrole po třech měsících mně paní doktorka pochválila jak léky pěkně zabírají a snížila Jentedueto na dvě tablety denně. Po půl roce mně chválila ještě více a naordinovala inzulin jen obden. To už jsem jí řekl o bylinkách. Byla skeptická, ale po dalších třech měsících musela uznat, že na bylinkách asi něco bude.
Inzulin mně zrušila zcela a naordinovala jednu tabletu Jetedueta denně. Tu užívám spolu s bylinkami pořád. Hladinu krevního cukru mám dlouhodobě většinou pod 6 mmol/l , když někdy zhřeším vyskočí mně hladina cukru maximálně na 6,2 mmol/l

Vašek:
A co dieta? (ptám se proto, že z našich telefonátů vím, že pan Bohumil udí maso a klobásky)

Bohumil:
Žádnou striktní dietu nedržím. Snažím se dodržovat obecná doporučení o zdravé stravě a občas zhřeším se svými vlastními uzeninami. Pivo skoro nepiju, tvrdý alkohol jen čistý, ovocný, většinou si ho sám pálím.

Vašek:
Díky, že jste svolil k tomuto rozhovoru. Věřím, že bude našim čtenářům užitečný.

Bohumil:
Já to vyprávím všem známým a kamarádům. Ale dost často se setkávám s tím, že mně říkají, že jsem blázen, že si kupuju bylinky, když léky na předpis vyjdou levněji. Ale to je každého volba.
Okomentovat

Novější Starší