Trending

Citronela - pro bezstarostné léto bez otravného hmyzu

 


Citronela, vědeckým jménem Cymbopogon nardus, je trvalka známá svým silným citronovým aroma, které se ukázalo být jednou z nejúčinnějších přírodních obran proti komárům a dalším druhům obtížného hmyzu. Mnohé z těchto kousavých druhů jsou přirozeně odpuzovány citronelou a její specifickou vůní, což ji činí ideální přírodní alternativou k chemickým odpuzovačům. 

Esenciální olej citronely je silný koncentrát, který lze použít k ochraně před hmyzem nejen doma, ale i venku. Může být bezpečně rozptýlen do vzduchu pomocí difuzoru nebo smíchán s nosným olejem a aplikován na kůži. Stejně tak můžete zkusit vonné tyčinky, kužely nebo svíčky s citronelou. Tyto produkty jsou ideální pro použití na otevřených prostorech, jako jsou terasy nebo zahrady, kde mohou vytvořit příjemnou atmosféru a zároveň fungovat jako odpuzovač hmyzu. Koupit je můžete například v mém oblíbeném e-shopu FAJN Byliny, ale samozřejmě i jinde.

Hlavní výhodou citronely je její přírodní původ. Na rozdíl od chemických odpuzovačů hmyzu, které mohou obsahovat potenciálně škodlivé složky, je citronela bezpečná pro lidi i zvířata. Je šetrná k životnímu prostředí a nezpůsobuje negativní dopady na ekosystém. 

 Dalším plusem je její všestrannost. Citronela se dá použít nejen jako odpuzovač hmyzu, ale také jako přírodní desinfekční prostředek, lék na bolest hlavy a mnoho dalšího. Díky svému silnému, ale příjemnému aroma se také často využívá v aromaterapii. 

Na závěr lze říci, že esenciální olej citronely a další výrobky s obsahem citronely jsou efektivní a šetrné alternativy k chemickým odpuzovačům hmyzu. Nabízejí nám možnost chránit se před komáry a dalším obtížným hmyzem přirozeným způsobem, aniž bychom museli obětovat své zdraví nebo zdraví našeho životního prostředí.

Okomentovat

Novější Starší